Temat: choroba parkinsona zaczyna się w brzuchu?!

Witam. Czy ktoś robił badania flory bakteryjnej w chorobie Parkinsona?

Kamila

Użytkownik - 11 postów


Witaj
Zdecydowanie polecam zapoznać się z książką dr Skoczylasa, tam opisany jest schemat leczenia zaburzeń flory bakteryjnej jelit.

dr Anna

Ekspert - 2881 postów


Sprawdź także


Jestem męski, 60 lat mający, PD od końca 2008 (chroniczny przez trzech neurologów). Główny symptom - drżenie lewej ręki.

Dwa razy (w ubiegłym roku i miesiące pary temu) spróbowałem użyć Ponownie dowcipu by zarządzić drżeniem i oba czasy zakończyły z tym samym dziwnym skutkiem.

Po wolnym Ponownie dowcipie XL wzrostu do 8 mg/dnia dostałem nowe symptomy: surowe wargi i sztywność ust , trudności mowy , obniżając szczękę z łagodnym drżeniem , paląc smak w ustach.

Nie było żadnej redukcji drżenia lewej ręki przy okazji.

Przestałem brać Ponownie dowcip i zacząłem Sinemet 10/100 3 razy codziennie. W dwóch tygodniach wszystkie te symptomy były znikane, ale moje lewej ręki drżenie było jeszcze prawie to samo ( chociaż mogę zobaczyć jakąś nie-systematyczną reakcję w odpowiedzi na Sinemet, ale bez przepowiedzianego “on” i “off” czasu).

Â

Kiedy to zdarzyło się w pierwszym razie nie skojarzyłem tego z Ponownie dowcipem (pomyślałem , że to było z mojego PD), ale kiedy ten sam powtórzony się myślę , że to jest od Ponownie dowcipu.

Â

Mimo to mam tylko jeden symptom teraz - drżenie lewej ręki. Biorę Azilect (1 mg codziennie) i Sinemet 10/100 “as needed” (od 0 do 3 razy, zależąc do stresującości dnia). Wzrost dawki nie pomaga mi do dużo.

Â

Chciałbym znaleźć sposób by zarządzić moim drżeniem lepiej.

Â

Jak mógłbyś skomentować tę sytuację z Ponownie dowcipem? Czy to mówi coś o moim PD albo być może nie PD ? Czy są tam jakiekolwiek alternatywne sposoby by zarządzić drżeniem ?

Â

Dziękuję.

Twoja odpowiedź na ponownie dowcip jest naprawdę unikalna. Nie wierzę , że to ma jakikolwiek proroczy związek do twojej diagnozy albo do twoich szans reakcji do terapii.

Â

Jednak zrobiłbym kilka propozycji.

Â

Najpierw, 25/100 sinemet ma więcej karbidopa i prawdopodobnie da tobie więcej dopaminy do twojego mózgu i to może pomóc symptomom.

Â

To jest najlepsze wziąć leczenie zgodnie z rozkładem raczej niż jak jest potrzebne.

Â

Ogólnie zaczynamy od 1/2 tabletki co 5 godzin religijnie i wtedy miareczkujemy dużo wyżej by dostać drżenie. Idziemy w górę przez 1/2 tabletki do około 3 całe tabletki jeśli potrzebni.

Â

Jeśli to zawodzi, pozostają maksymalnie tolerowaną dawkę i próbują nie-rozszerzonego wypuszczenia dopmaine współdziałającego (mirapex jest różny ) i miareczkują tak w górze.

Â

Zostawiamy wtedy oba dalej i jeśli ciche drżenie dodajemy artane albo przeciwcholinergiczny i wyczekujemy poznawcze problemy.

Â

W końcu jeśli kombinacja nie pracuje rozważamy DBS albo leka nazywanego clozaril , który wymaga krwi monitorującej (tygodniowo).

Â

20% albo więcej z drżeń PD są nie reagujący albo częściowo czuły meds.

Â

Jesteś zbyt wczesny i masz zbyt nisko dawki by zrobić to określenie. Zakładam się , że trochę wyżej będzie magiczny!

Â

Szczęśliwe dziękczynienie.


Adam

Użytkownik - 45 postów